Uzaktan Bilgisayar Yardımı

Uzaktan Bilgisayar Yardımı

Son zamanlarda korana virüsünden dolayı evlerimizden çıkamıyoruz. Covid-19 diye adlandırılan bu salgın hastalığın verdiği zorluklar ile bilgisayar sorunları için “acaba canlı destek hizmeti var mıdır” diye merak etmişsinizdir. Evde bilgisayar tamirinin mümkün olmadığı bu günlerde tabi ki evinizden çıkarak en yakın bilgisayar teknik servis firmasına gidemiyorsunuz. Pandemi hastalığının bizi maruz bıraktığı bu zor süreçte Online Bilgisayarcı aradığınızda sizlere hizmet vermekteyiz. Oturduğunuz yerden evinizden hiç çıkmadan yardım almak ister misiniz?

Bilgisayar sorunlarının çoğunluğu uzaktan yardım mantığı ile çözümlenmektedir. Sizin evinize gelmeden klavye ve fere’yi kontrol edebilir ve sizi birçok dertten kurtarabiliriz. Mesela Google Chrome uygulaması hata veriyor veya hiç çalışmıyorsa bunu uzaktan bilgisayar yardımı sayesinde yapabilir, sizi birçok dertten kurtarabiliriz.

Online Uzaktan Bilgisayar Yardımı
Online Uzaktan Bilgisayar Yardımı

Hangi Sorunlar Uzaktan Halledilebilir?

Sizlere daha hızlı hizmet sunmak ve yaşanan problemlere anında çözüm getirebilmek için uzaktan yardım hizmetini neredeyse tüm yazılımsal sorunlarda kullanmaktayız. BilgisayarServisi.com olarak, bu şekilde ağ problemleri, dosya ve yazıcı paylaşım sorunu, program kurulum problemleri gibi neredeyse tüm sorunları da çözümlemekteyiz.

Birçok belediye ve özel sektörde bulunan şirketlerin online sisteme geçtiği bu dönemde, şirketlerin home office sistem ile işlerini yürüttüklerine şahit olmaktayız. Hem masrafları azaltmak, hemde iş akışını etkilememek için günümüzde evden çalışma yaygın bir hal aldı. Bu süreçte ortaya koymuş olduğumuz bu çalışma ile işletmelerin tüm sorunlarını ortadan kaldırmayı hedeflemekteyiz.

Uzak Masaüstü Bağlantısı

Ofisinizde yaşamış olduğunuz yazılımsal tüm sorunlar uzaktan çözülebilir. Microsoft Windows ve office uygulamalarındaki problemler ve 3 parti yazılım sorunları internet bağlantınız olduğu müddetçe çağrı merkezimizdeki IT destek personelleri tarafından uzaktan bilgisayar yardımı hizmeti ile giderilir.

Teamviewer uygulaması ile kolay bir şekilde laptop veya masaüstü bilgisayarınıza bağlanabiliriz. %100 güvenli olan bu hizmetten faydalanmak için çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Hangi Sorunlar Uzaktan Halledilemez?

Ancak Google arama motoruna girememek gibi sorunlardan daha büyük sorunlar olabilir. Mesela bilgisayarınıza gerekebilir. Format atmak gibi bios ve anakarta müdahale etmenin gerekli olduğu işlemler uzaktan yapılamamaktadır. Bundan dolayı ciddi değişikliklerin ve fiziksel müdahalenin olduğu bu tip durumlarda alternatifimiz whatsapp üzerinden görüntülü görüşme veya adresinize gelmemiz gerekmektedir.

Online Uzaktan Bilgisayar Servisi
Online Uzaktan Bilgisayar Servisi

Ancak bilgisayara görüntü gelmemesi veya format atma gereksiniminin olmadığı her durumda tüm sorunlarda uzaktan bilgisayar tamiri ile 7/24 aradığınız her zaman sizlere bilgisayar teknik servis hizmetini İstanbul merkezimizden sağlıyoruz. Bilgisayar ekranına görüntü gelmiyor veya Bilgisayara nasıl format atabilirim diyorsanız ilgili makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzaktan bilgisayar yardımı, BilgisayarServisi.com olarak kurumsal ve bireysel müşterilerimizi müşterilerin yaşadıkları teknik sorunlarını ya da alt yapı problemlerini gidermek kastıyla sunduğu bir çalışmadır. Bilgisayar ve Laptop pc ürününüzün fiziksel bir sorunu olmadığı müddetçe ve donanımsal olarak müdahale gerektirmiyor ise o zaman hemen hemen tüm yazılımsal problemleri bu hizmet sayesinde çözümleyebiliriz.

Uzaktan Yardım Programı Nasıl Kurulur?

Uzaktan Yardım Programı
Uzaktan Yardım Programı

Bunun için “Uzaktan Bilgisayar Destek” programını indirebilir ve ufak bir kurulum aşamasından sonra bilgisayarınıza bağlanmamızı sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece soldaki ikona tıklayarak çok kolay bir şekilde uzaktan bilgisayar yardımı programını indirmek ve oluşan ID ve şifreyi tarafımıza iletmektir. Böylece sizin klavye ve farenizi kullanarak tüm sorunları kökten çözülerek halledilmiş olacağız.

Yapmanız gereken sadece teamviewer uygulaması ile bizi id ve şifre vermenizdir. Bununla birlikte bizler klavyeyi ve fareyi kontrol altına alacak, sanki sizin evinizde veya ofisinizdeymiş gibi sorunları bizzat görerek çözüme kavuşturacağız. Güvenilir bir uygulama olan teamviewer uygulamasını dışında başka uygulamalarda bulunmaktadır. Ancak şuan itibari ile bu program üzerinden ilerlemekteyiz.

Online Yardım Programı

Teamviewer kurulumuda, kullanımıda çok kolay bir programdır. Öncelikle sol kısımda duran ve üst sol kısmında QS yazan mavi ikona tıklıyoruz ve programın bilgisayarınıza inmesini sağlıyoruz.

Neden QS olan ikona tıklıyoruz? Çünkü üst kısımda olan ikon destek sağlayacak firmanın veya kişinin kullanması gerekli olan program olmasından dolayı siz alt kısımdaki uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Bunun yanısıra aynı zamanda QS olan versiyon herhangi bir kurulum gerektirmez ve aşağıdaki basit bir kaç uygulama sonrakı hemen açılır. Şimdi bilgisayarımıza indirdiğimiz programı çift tıklayarak açılmasını sağlıyoruz.

Online Bilgisayar Servisi Programının Kurulumu
Online Bilgisayar Servisi Programının Kurulumu

Sonrasında program açıldığı zaman karşınıza solda görmüş olduğunuz gibi lisans sözleşmesi ekranı gelecek. Bu kısımda I Agree butonunu tıklayarak lisans sözleşmesini kabul etmiş olacaksınız. Lisans sözleşmesini kabul ettikten sonra artık program açılacak ve karşınıza bağlantı ekranı gelecek.

Online Bilgisayar Servisi Programının Kurulumu

Yorumlar (0)

Yorum Yazın