WhatsApp
Yükleniyor...

Reklam Hizmetleri

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Hizmetlerimiz Reklam Hizmetleri

Reklam Hizmetleri

Facebook Reklamları

Sosyal medya günümüzde herkesin içinde olduğu bir sanal dünya. Artık en az bir kaç tane sosyal medyaya üyeliği olmayan kişi yok denilecek kadar azdır. Gün içerisinde milyonlarca insan Facebook, Twitter, Instagram, Youtube gibi sosyal medya platformlarında zamanlarını harcıyor. Sosyal medya platformlarında hemen hemen her yaştan, her kültürden, her gruptan insan sürekli olarak bulunmaktadır. Dolayısıyla sosyal medya milyonları bünyesinde toplama mahareti ile özellikle de iş dünyasının ilgisini çekmektedir. Sosyal medyada gördüğümüz binlerce reklam da bu durumun doğal bir sonucudur.

İşletmeler yeni müşteri kazanmak ve işlerini büyütmek için sürekli olarak sosyal medyayı ve sosyal medya reklamlarını etkin biçimde kullanmaktadırlar. Bu tarz sosyal mecralarda verilen reklamlar çok kısa zamanda bir çok kişiye ulaşmakta ve işletmelere kazanç sağlamaktadır. Üstelik müşteri kitlesi seçiminde de sosyal medya platformları işletmelere sınırsız bir seçme zenginliği sağlayarak doğru kitleye ulaşmalarında aradıkları fırsatı sunmaktadırlar. Durum böyle olunca sosyal medya reklamları da günümüzde en etkin ve en çok kullanılan reklam türü olmayı başarmıştır.

Facebook reklamları özellikle firmaların en çok görünmek istedikleri sosyal medya reklam hizmetlerinin başında yer almaktadır. Facebook’un sunduğu reklam işlevselliği sayesinde firmalar ürün ve hizmetlerini potansiyel müşterilere kolaylıkla gösterebilmektedir.

 

Instagram Reklamları

İnstagram günümüzde bir çok insanın uzun süre vakit geçirdiği ve diğer insanlarla etkileşim içinde olduğu bir sosyal medya platformudur. İnstagram sponsorlu reklamları Facebook reklamları ile birlikte yayınlanabilen reklamlardır. İnstagramda reklam vermek isteyen bir işletme aynı anda reklamlarını Facebook üzerinden de gerçekleştirebilmektedir.

Resim ve kısa videolar paylaştığınız bir platform olan instagram özellikle kadınların ağırlıkta olduğu ya da daha doğru bir ifade ile kadınların daha etkili kullandığı bir platformdur. Bu özelliği ile hedef kitlesi kadınlar olan veya kadınlara yönelik işletmeler İnstagram reklamlarını tercih etmektedirler. İnstagram reklamlarını bütün işletmeler kullanmakta ve hem erkeklere hem kadınlara yönelik binlerce reklam verilmektedir.

Markanızın bilinirligini arttırmakla beraber ürününüzün, hizmetinizin daha çok tercih edilmesine olanak sağlar. Web sitenizin, bloğunuzun, e-ticaret sitelerinizin trafik akışını artırmakla beraber, web sitenizi ziyaret edenlerin müşteri olma potansiyelini arttırır. Güncel olarak yaptığınız reklamları anında İnstagram kullanıcılarına iletilebilirsiniz. Ayrıca reklam verirken ülke, şehir, il, ilçe gibi konumlara göre hedefler belirlenebilmektedir.

 

Twitter Reklamları

Tüm sosyal medya reklamlarında olduğu gibi Twitter reklamları’da farklı kitlelere ulaşmanın bir yoludur. İnsanlar kendi yaşam kültürlerine uygun kişilerin bulunduğu sosyal medyaları tercih ettiğinden her platformun kullanıcı kitlesi birbirinden farklıdır. Twitter, genel olarak daha üst kademede görev alan yüksek mevkiye sahip kişilerin yoğunlukta olduğu bir platformdur.

Önemli siyasi aktörler, sanatçılar, gazeteciler gibi toplumun üst sınıfı olarak nitelendirebileceğimiz kesimin yoğunlukta olduğu bir yapısı vardır. Diğer kullanıcılar ise bu önemli kişilere ilgi duyan, hayranlık besleyen, onların düşüncelerini ve söylemlerini önemseyen kişilerden oluşmaktadır. Günümüzde kullanıcı kitlesi giderek artmakta ve birçok insan ülke gündemini Twitter üzerinden takip etmektedir.

Twitter reklamları rakibi olan Facebook ve İnstagram reklamlarına göre farklılık göstermektedir. İşletmelerin Twitter reklamlarını tercih etmesinin en önemli sebebi ise kullanıcı kitlesinin alış veriş ve hizmetleri internetten satın almaya çok daha uygun kişiler olmasıdır. Örneğin lüks bir restoran veya spor otomobiller satan oto galeri sahibi müşteri kitlesi bakımından Twitteri daha çok tercih etmektedir.

 

Google Adwords Reklamları

Google Adwords diğer adıyla Google Ads Google’ın reklam yönetim aracıdır. Adwords Google’da arama yapan kişilerin aradıkları kelimelerle ilgili reklamları görmesini sağlar. Yani reklamı tam da ihtiyacı olduğu anda kullanıcının görmesi sağlanarak maksimum verim elde etmemizi mümkün kılmaktadır. Örneğin internette tamirci arayan bir kişi Ads reklamları sayesinde ilk sırada tamircilerin reklamlarını görür ve bunlara tıklayarak tamircinin bilgilerine ulaşabileceği yere aktarılır. Müşteri tamirciyi arayarak hizmet talep eder. 

Google Ads sayesinde ihtiyacı olsa da olmasa da herkese reklam vermek yerine yalnızca ihtiyacı olanların görebileceği reklamlar oluşturarak reklam giderleri minimuma indirilmektedir. İlgili reklamları yalnızca potansiyel müşteriler gördüğü için en yüksek geri dönüş alınan reklam platformudur. Furkan Reklam Ajansı olarak firmalarımızın Adwords reklamlarını yönetmekte ve diğer rakip firmaların reklamları ile rekabeti firmamızın lehine sonuçlandırmaktayız. Adwords en iyi reklam aracı olduğu için hemen hemen tüm firmaların kullandığı bir platformdur. Dolayısıyla rekabet de buna göre yüksektir.

Verilen reklamın Google’da ilk sıralarda yer alması hayati öneme sahiptir. Ancak bu Adwords konusunda uzman olmayan kişilerin yapabileceği bir şey değildir. Reklamı doğru oluşturmak, hedef kitleyi doğru seçmek, negatif anahtar kelime ekleyerek ilgili kelimeleri yazmasına rağmen potansiyel müşteri olmayanların elenmesi suretiyle reklam giderlerini azaltmak gibi bir çok ayrıntılı bilgiye sahip olmak gerekir. Bu işle ilgili çok fazla bilgisi olmayan kişiler doğru reklamı oluşturamamakta ve rekabet etmek için reklamın gösterim başı maliyetini çok yüksek tutmak zorunda kalmaktadır.

 

Youtube Reklamları

Youtube günlük ziyaret bazında dünya genelinde en çok kullanıcıyı barındıran sosyal medya platformlarından biridir. Günümüzde televizyonun bir alternatifi haline gelen Youtube, son güncellemeleri ile sosyal medyalar arasındaki rekabete de yeni bir boyut kazandırmıştır. Genç, yaşlı demeden birçok kişinin günde çokça zamanını geçirdiği platform, firmaların bulunması gereken platformlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Youtube reklamları, Google altyapısında sunulabilen ve kullanıcıların ihtiyaçlarına, ilgi alanlarına ve araştırdıkları konulara göre hedef kitleye ulaşmakta etkili olan hizmetler bütünüdür. Google’nin platformu satın almasının ardından reklam alanında köklü değişiklikler yapmış ve firmalarla son kullanıcıların buluşmasını büyük oranda kolaylaştırmıştır. Çok büyük firmalardan şehrinizdeki esnaflara kadar birçok firma sahibi Youtube reklamları sayesinde ürün ve hizmet satışlarını artırmaktadır.

Facebook, İnstagram, Twitter vb. bir çok sosyal medya platformlarından farklı olarak Youtube reklamları etkileşim ve algı reklamları olarak kullanılmaktadır. Ürün ve hizmetlerinizin doğrudan satışını değil, kişilere gösterilerek marka bilinirliğinizin artmasını sağlamaktadır. Kişilerin reklamınıza tıklamasından sonra sizinle istediğiniz yöntemle iletişime geçmesine olanak tanımaktadır. Youtube reklamları diğer reklam türlerine oranla çok daha ekonomiktir.

 

Linkedln Reklamları

Linkedin tamamen iş dünyasına hitap eden ve patronların sosyal ağı diye de nitelendirilen bir sosyal medya platformudur. Linkedin de iş dışında çok fazla şey görme imkanınız olmadığı için Facebook, Twitterin aksine sadece iş dünyasını içinde barındırmaktadır. Genellikle alanında uzman, belli bir mevkideki kişilerin kullandığı ve iş amaçlı olarak insanlarla iletişim kurdukları bir sosyal platformdur. 

Şirketlerin CEO’ları, müdürleri vb. yönetici grupları ile alanında kariyer yapmış uzman çalışanların oluşturduğu bir ortamdır. Dolayısı ile Linkedinde iş dışında çok fazla şey görmeniz mümkün değildir. Kullanıcı kitlesinin iş insanları olması ve profesyonel kullanıcı kitlesine sahip olması nedeniyle uygulamadaki reklamlar da buna göre şekillenmektedir. Linkedin reklamları genellikle belirli bir firmanın iş bağlantıları bulmak için düzenlediği reklamlar olarak karşımıza çıkar.

Sunduğunuz ürün ve hizmetlerin son kullanıcısına ulaşması ya da son kullanıcıya ulaştıracak toplu alım yapan firmalara pazarlanmasını sağlayabilirsiniz. Linkedin reklamlarındaki amaç her zaman toplu alım yapacak olan işletmeler olmalıdır. İmalatını yaptığınız ürünleri ya da sunduğunuz geniş çaplı hizmetleri toplu olarak satmanız Linkedin reklamları ile mümkün hale gelmektedir. Linkedin reklamları ile markınızı sektörünüzdeki diğer firmalara tanıtma ve ürününüzü anlatma fırsatı bulursunuz.