WhatsApp
Yükleniyor...

Harita Kayıt Servisi

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Hizmetlerimiz Harita Kayıt Servisi

Harita Kayıt Servisi

Google haritalar, Google tarafından sunulan ve sürekli geliştirilen navigasyon uygulamasıdır. Tüm Dünya’da tüm kişi, kurum ve kuruluş çalışanları tarafından en çok tercih edilen navigasyon uygulamasıdır. Google arama motoruna entegre olarak çalışan Google haritalar, kullanıcıların karşısına arama sonuçlarında ilk sırada gösterilmektedir. Google Haritalar eski adı ile Google Rehber olarak da bilinmektedir.

Google Haritalar günümüzde en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alırken, arama sonuçlarında ilk sıralarda görüntülenmesi ile müşteri potansiyelinizin artmasına doğrudan katkı sağlamaktadır. Firmaların web sitelerinden çok daha önemli hale gelmiş olan Google haritalar işletmelerin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır.

SEO altyapısına tam uyumu, sürekli güncellemeler sunması, kaliteli olarak yapılan kayıtlarda kaliteye değer veriyor oluşu ve kullanıcılar tarafından sürekli tercih edilmesi sayesinde firmaların internette olması gereken ilk alandır. Kullanıcılar almak istedikleri ürünleri yada aradıkları hizmetler için firma bulmak istediklerinde ilk arama yaptıkları yer Google’dır. İşletmenizi daha önce duymuş olan kişiler de firmanız hakkında bilgi almak için Google’dan araştırma yapmaktadırlar. İşletmenizin Google Haritalarda olması sayesinde potansiyel müşterilerinize güven vermeniz sağlanmaktadır.

 

Apple Maps, Apple tarafından sunulan çevrimiçi harita hizmetidir. Bu harita hizmeti sayesinde iphone, ipad ve mac kullanıcıları bir çok yere kolaylıkla gidebilir. Artık hiç kimseye ihtiyaç duymadan hiç bilmediğiniz yerleri özgürce gezebilir ve adres bulma ya da kaybolma korkusu yaşamadan seyahat edebilirsiniz.

Apple Maps firmalar için de hayati öneme sahiptir. İşletmenizi Apple haritalara kaydettirerek Apple marka cihazları kullanan müşterilerinizin iş yerinizden haberdar olmasına ve kolaylıkla size ulaşmasına imkan sağlar. Müşteriniz sizin sattığınız bir ürüne veya hizmete ihtiyaç duyduğunda internette arama yapar ve işletmenizi görür. Telefon ile arar ya da işletmenize gelerek sizden hizmet alır. Günümüzde bir çok firma Apple maps sayesinde müşterilerine ulaşmaktadır. Dolayısıyla rakipleriniz çoktan Apple haritalarda yerini aldı. Ancak üzülmeyin. Rakiplerinizin önüne geçmek ve Apple haritalarda en üst sırada çıkmak biraz yardım alarak hiç de zor değil.

Tüm bunlara ek olarak Apple maps eklenmiş veya eklenecek olan firmaların doğruluğundan emin olmaktadır. Firmaların eklenebilmesi için diğer harita uygulamalarına kıyasla işletmeye ait resmi belgeler istemektedir. Bu sayede kullanıcılarına Apple Maps’te yer alan firmaların güvenilir ve gerçek firma olduğunu lanse etmektedir.

 

Yandex haritalar Yandex’e bağlı ve bir uygulamadır. Günümüzde sıkça kullanılan harita uygulamaları arasında yer alan Yandex haritalar, birçok navigasyon cihazında da kullanılmaktadır. Yandex tıpkı Google gibi arama motoru, mail sistemi ve sosyal platformlar gibi birçok hizmeti bir arada sunmaktadır.

Ülkemizde sıklıkla arama motoru olarak bilinmesine rağmen günümüzde haritalar olarak da sıklıkla kullanılmaktadır. Yandex haritaları Google haritalardan ayıran fark ise farklı kullanıcı kitlesinin yanı sıra Yandex haritaların araçlarda kullanılan navigasyon sistemlerine data (veri) sağlamasıdır. Birçok araçta bulunan navigasyon sistemi Yandex haritalar ile çalışmaktadır. Bu ve benzeri birçok fark nedeniyle işletmelerin Google haritalarda olduğu gibi Yandex haritalarda da bulunması gerekmektedir.

İşletmelerin arama motoru optimizasyonu olarak sadece Google’a bağımlı kalmaması, Google kullanmayan kullanıcılara da ulaşarak müşteri portföylerini geliştirmesi gerekmektedir. Yandex harita kayıt işlemleri sayesinde firmalar müşteri potansiyellerini artırmakta ve Yandex haritalar altyapısını kullanan tüm cihazlarda kolaylıkla bulunabilir hale gelmektedirler.

 

Bing Haritalar Microsoft tarafından Google haritaların alternatifi olarak geliştirilen harita servis hizmetidir. Birçok mobil cihaz, navigasyon cihazı ve bilgisayar kullanıcısı tarafından kullanılmaktadır. Bazı özellikleri sayesinde Google haritalardan ayrılmaktadır. Özellikle mekan iç haritaları, kullanıcı katkısı, harita detaylandırması ve kuş bakışı görünüm sunması ile oldukça kullanışlı bir harita uygulamasıdır.

Günümüzde insanlar belirli uygulamaların alternatiflerini sıklıkla aramakta ve birçok farklı uygulama kullanmaktadır. Bu yönelim nedeni ile işletmelerin Bing Haritalar yer alması elzemdir. Özellikle Bing arama motoru ve Bing harita kullanan kişilere de ulaşmak müşterilerinizin size ulaşmasını kolaylaştırmaktadır. Özellikle potansiyel müşterilerin size ulaşarak yeni müşterileriniz olmalarına yardımcı olmaktadır.

Bing Haritalar çalışma yapısı olarak Google Earth gibidir. Özellikle web tabanlı harita geliştiriciler Bing Haritaları kullanmaktadır. Microsoft Research Map gibi teknolojik gelişmelere dayalı olarak sunulan bu platformda firmalar yer alarak sadece gezinmek için kullanan kullanıcıların bile önüne markanızın çıkmasını sağlamaktadır.

 

Yelp Haritalar kullanıcıların yeni yerler araştırmasında, ihtiyaç duydukları hizmetler için firmalarla iletişime geçmesinde ve firmalara ulaşım için navigasyon hizmeti sunan uygulamadır. Diğer harita uygulamalarından farklı olarak tavsiye yerler bulmak içinde kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Birçok kullanıcı yeni yerler keşfederken, ürün ve hizmet araştırırken Yelp Mekan uygulamasını kullanmaktadır. Buradan buldukları işletmelerin yorumlarına, tavsiyelerine ve değerlendirmelerine göre firmaları tercih etmektedir. İşletmenizin Yelp haritalarda olması firma ve marka kalitesi açısından oldukça önemlidir.

Birçok işletme Yelp haritaların farkında bile değildir. Bu nedenle firmanızın Yelp haritalarda yer alması rakiplerinize karşı avantaj sağlamaktadır. Yelp haritaların sunduğu yorum, şikayet, tavsiye ve derecelendirmeler sayesinde işletmeniz kolaylıkla tercih edilmektedir. İşletmelerin gelen şikayetlere göre aksiyon alarak şikayetleri tavsiyeye dönüştürmesine olanak sağlamaktadır.

 

Foursquare bir işletme harita uygulamasıdır. Günümüzde birçok uygulama, navigasyon cihazı ve gps cihazı verilerini Foursquare üzerinden sağlamaktadır. Foursquare firmasına ait Swarm ise kullanıcıların bulundukları yerleri bildirmeleri amacıyla sürekli chech-in yaptıkları uygulamadır. Swarm’da yer bildirimi yapan kişilerin bulundukları yerde işletmenizin görüntülenebilir olması önemlidir.

Foursquare ayrıca başta Whatsapp olmak üzere birçok mesajlaşma uygulamasında konum gönderme ve işletme isimli konumların gönderilmesinde altyapı sunmaktadır. İşletmenizin Google Haritalarda olması Whatsapp konum gönderirken görüntülenmemekte onun yerine Foursquare altyapısında ekli bulunan işletmeler konum olarak gönderilebilmektedir.

Foursquare bir yer bildirim aracı olarak günümüzde oldukça popülerdir. Foursquare kullanıcısı bir çok kişi tercih edecekleri işletmeleri Foursquare ile belirlemekte ve yorumlara önem vermektedir.. İşletmeler için günümüzde kalitenin kullanıcılar tarafından puanlanarak değerlendirilmesi ve navigasyon hizmeti ile bir çok kişi tarafından referans niteliği taşımaktadır.

 

Petal Maps Huawei firması tarafından geliştirilen ve birleşik harita veri kaynağına sahip hem çevrimiçi hem de çevrim dışı kullanılabilen harita uygulamasıdır. Özellikle Tomtom, Here, Zenrin ve OpenStreetMap başta olmak üzere birçok harita uygulamasından veri almaktadır. Bu sayede tüm cihazlarda kullanımı oldukça kolaydır. Konuma dayalı hizmet sunan Petal Maps günlük navigasyon ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Sektörde yeni yeni yer almaya başlayan Petal Maps’e hemen kayıt yaptırmak gerekmektedir. Arkasında büyük bir firma olması ve günümüz cihazlarında kullanımının yaygınlaşması ile rakiplerinizden önce kayıt yaptırmanız işletmeniz için oldukça önemlidir. Petal Maps in sunduğu en önemli özelliklerden olan “ilgi çekici noktalar” özelliği ile işletmenizin ilk sıralarda yer alması kolaylıkla sağlanmaktadır.

Uygulamanın yeni olması yayılma hızına engel olamamış ve birçok kişi Petal Haritaları fonksiyonellik özellikleri nedeniyle kullanmaya başlamıştır. İnternette en önemli alanlardan birisi olan ilgili aramalarda her yerde görünmek yapısı için firmanızın kayıt olması gereken bir uygulamadır. Günümüzde kullanılan akıllı saatlerde dahi uygulama yer almaktadır.

 

Tomtom firması kişisel navigasyon cihazları, firmalar için navigasyon cihazları, araç içi navigasyon sistemleri ve navigasyon uygulamaları sunan haritalandırma ve teknoloji firmasıdır. Türkiye’de kullanılan birçok navigasyon cihazında Tomtom harita uygulaması yer almaktadır. Ayrıca üretilen birçok araç modelinde tümleşik olarak Tomtom navigasyon cihazları bulunmaktadır.

Tomtom haritalar sayesinde kullanıcılar gitmek istedikleri adreslere kolaylıkla ulaşabilmektedir. Harita sisteminin gelişmiş olması, sürekli güncellenebilir veriler sunması ve kullanılacak rotanın seçimi gibi işlemleri kullanıcıya sunması sayesinde oldukça popüler hale gelmiştir. Birçok araç içi navigasyon sisteminde ve Go navigasyon uygulaması sayesinde kullanıcıların gidecekleri yere en kolay yoldan ulaşmasını sağlamaktadır.

Kullanıcılara sunduğu deneyim, yerin coğrafi durumu, canlı olarak trafik bilgisinin yanı sıra yol üzerindeki çalışmalar vb. bilgiler ile en kaliteli navigasyon uygulamaları arasındadır. Tomtom haritalar firmaların mutlaka bulunması gereken uygulamalar içerisinde bulunmaktadır. Özellikle işletmenize gelmek isteyen kişilerin kolaylıkla ulaşmasını sağlayarak bulunabilirliğinizi kolaylaştırmaktadır.