WhatsApp
Yükleniyor...

Seo İçin Mobil Aramaların Özelliği ve Seo Düzeni

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Blog Blog Seo İçin Mobil Aramaların Özelliği ve Seo Düzeni
10 Ocak 2023, 23:47 0 Yorum 428 Okuma

Arama motoru pazarında ciddi kırılmalar çok sık meydana gelmiyor. Google her zaman lider durumda olduğu için genellikle Google tarafından yapılan ufak tefek değişiklikler takip edilir.

Birkaç ay önce ise Google tarafından yapılan bir uyumluluk testi büyük bir kırılma noktasının oluşmasına yol açmıştır. Mobil uyumluluğun sıralama faktörlerini etkilediğini açıklayan Google, SEO dünyasında büyük bir hareketliliğin yaşanmasına yol açmıştır.

Mobil uyumlu bir şekilde hizmet vermekte olan blog sayfalarında uzun süredir sıkıntı yaşanmaması gelen yeni güncellemeler ile artık blog sayfalarının da baştan aşağıya değişmesine yol açtı.

Google tarafından yapılan bu mobil uyumluluk güncellemesinin ardında ise insanların artık masaüstü platformlardan daha çok mobil platformları kullanması ile alakalı oldu.

Mobil Uyumlu Web Tasarımı

İnternet sitelerinin ve blog sayfalarının mobil uyumlu olabilmesi için ilk önce gerekli açıkları tespit etmeniz gerekiyor. Tespit aşamasında mobil uyumluluk testini gerekli araçlar ile yaparak geçip geçmediğinizi belirlemeniz gerekiyor.

Gerekli olduğu durumlarda internet sitenizin tasarımını tamamen değiştirmeyi de deneyebilirsiniz. Sitenizde yer alan görsellerin ise mobil cihazlarda sağlıklı bir şekilde görüntülenebiliyor olduğunu tespit etmiş olmanız gerekiyor.

Mobil Dönüşüm

Her blog ve internet sitesinin dönüşüm hedefleri vardır. Fazla ziyaretçi sayısına ulaşabilmek dönüşüm oranlarının arttığı anlamına ise gelmemektedir. Hedefler satın alım sayıları, abonelik sistemine üye olmak, yorum yapmak ve içeriklerin sosyal medyada paylaşılması ile alakalıdır.

Sayfanızdaki hareketliliği sağlayabilmek ve dönüşüm oranlarınızı arttırabilmek istiyorsanız ziyaretçileriniz ile devamlı iletişim halinde olmanız gereklidir. Mobil verileri analiz ederken ziyaretçilerin alışkanlıklarını değerlendirmeli ve bu değerlendirmeler sonucunda yeni stratejiler belirlemelisiniz.

Önümüzdeki yıllarda daha da fazla karşılaşacağımız mobil platformlar ve uyumluluk konularına işin başındayken giriş yaparak rakipleriniz ile aranızdaki farkı açabilir ve bir adım daha öne geçmeyi deneyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum